Kështu u mbyllën 12 ndeshjet e Europa Leagues sonte!

Kështu u mbyllën 12 ndeshjet e Europa Leagues sonte!

Sport shtator 20, 2018 - 23:20

Janë mbyllur tashmë 12 ndeshjet e sontme të Europa Leagues.

Milani ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të grupeve në këtë kompeticion.

Kuqezinjtë fituan në udhëtim te ekipi gjysmë-amator Dudelange me rezultat minimal.

Golin e vetëm e shënoi Gonzalo Higuain.

E fitore ka shënuar edhe Arsenali, që mundi Vorsklan 4:2.

Golat për Arsenalin i shënuan Aubameyang (2), Welbeck dhe Ozil.

Më poshtë i keni rezultatet komplete të 12 ndeshjeve që u zhvilluan prej orës 21:00.

Larnaca – Zurich 0:1

Arsenal – Vorskla 4:2

Celtic – Rosenborg 1:0

D. Zagreb – Fenerbahce 4:1

Dudelange – Milan 0:1

Copenhagen – Zenit 1:1

Ludogorets – Leverkusen 2:3

Olympiakos – Betis 0:0

Leipzig – Salzburg 2:3

Slavia Prague – Bordeaux 1:0

Sporting – Qarabag 2:0

Trnava – Anderlecht 1:0