Ky trajner do ta udhëheqë Juventusin deri në fund të sezonit

Ky trajner do ta udhëheqë Juventusin deri në fund të sezonit

Sport May 17, 2024 - 20:38

Pak orë më parë, skuadra e Juventusit njoftoi se e ka shkarkuar nga detyra e trajnerit Masimiliano Allegri.

Shkarkimi i tij erdhi pas një mledhje urgjente që e patën drejtuesit e klubit me trajnerin.

Vendimi erdhi pas një reflektimi të thellë që përfshiu edhe sektorin ligjor.

Klubit nuk i pëlqeu sjellja e menaxherit ndaj gjyqtarëve dhe drejtuesve dhe shtypit në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Atalantas.

Ai largohet si një nga trajnerët më të suksesshëm të Juventusit të të gjitha kohërave.

Trajner i përkohshëm i Juventusit deri në fund të sezonit do të jetë Paolo Montero.

Ai do ta udhëheq ekipin përballë Bolognas në udhëtim të hënën.

Image