Leao shpërthen ndaj gazetarit, pas humbjes së Milanit nga Roma

Sport April 12, 2024 - 13:12
Lajmet e fundit nga Sporti

Ylli i Milanit, Rafael Leao, pati një konfrontim të zemëruar me një gazetar pas humbjes 1-0 të skuadrës së tij ndaj Romës në çerekfinalet e Ligës së Evropës.

Skuadra e Stefano Piolit u mposht me rezultat minimal 1-0 në “San Siro”, me Gianluca Mancinin që shënoi golin e vetëm të lojës në minutën e 17-të. Pas garës, ku Leao u ul në pjesën e dytë, 24-vjeçari e ktheu zemërimin e tij ndaj një gazetari në zonën mikse.

Reprezentuesi portugez mund të shihet duke humbur disi gjakftohtësinë e tij gjatë ndërveprimit me gazetarin pas humbjes së Romës në San Siro.

Mësohet se gazetari në fjalë ka thënë: “Ja, Leao po largohet nga [stadiumi]” dhe disa çaste më vonë, ish-lojtari i Lilles dhe Sporting Lisbonës thuhet se ka pyetur: “Çfarë dreqin doni?”.

Kujtojmë se ndeshja kthyese do të zhvillohet javën e ardhshme në stadiumin “Olimpico”, në orën 21:00. /Zëri