Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
Shënoi dy gola sonte, do të mahniteni çfarë note ka marrë Vedat Muriqi

Shënoi dy gola sonte, do të mahniteni çfarë note ka marrë Vedat Muriqi

Sport December 06, 2019 - 21:18
Detajet

Sulmusi gjigant I Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin te skuadra turke Fenerbahce.

Ylli kosovar, sonte ka qenë i jashtëzakonshëm në e fitoren e Fenerbahces ndaj Genclerbirligit, me rezultatin 5:2, shkruan Zëri.info.

Pas takimit, Muriqi kishte notën 8.8 sipas Sofascore duke qenë futbollisti me notën më të lartë në këtë sfidë.

Që pas rikthimit nga lëndimi, Muriqi ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar dy asistime./Zëri.info

Image