Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit (LIVE)

Fillon ceremonia e varrimit të Astrit Deharit (LIVE)

Aktuale nëntor 08, 2016 - 14:03

Në këto momente janë mbledhur qindra njerëz në Zllatar të Prishtinës për t’i dhënë lamutumirën e fundit aktivistit të VV-së Astrit Deharit.

Familjarë, dhe miq të familjes Dehari në këto momente po ndaj ngushëllimin e tyre për vdekjen e djalit të tyre.

Për nderë të Astritit, në Prishtinë është mbajtur edhe një mbledhje komemorative në Fakultetin Filologjik, meqë rast edhe janë dhënë fjalë të mëdha për aktivistin Astrit Deharin.

Po ashtu para Teatrit Kombëtar është mbajtur homazhe ku qindra persona kanë lëshuar lule tek arkivoli./ZERI

Për më shumë ndiqeni ceremoninë e varrimit me këto pamje të drejtëpërdrejta: