Partitë që nuk e morën asnjë votë nga diaspora

Partitë që nuk e morën asnjë votë nga diaspora

Zgjedhjet 2021 March 03, 2021 - 22:17

 Në QNR ka përfunduar procesi i numërimit të votave nga diaspora të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Disa subjekte politike të komuniteteve nuk kanë marrë asnjë votë nga diaspora.

Nga numërimi i 56 mijë e 368 votave nga diaspora, Lista Serbe, GI SPO, SDS dhe JGP nuk kanë marrë asnjë votë.

Ndërsa VV ka marrë 44 mijë e 252 vota, PDK 5 mijë e 32, LDK 4 mijë e 287, AAK 1 mijë e 112 dhe Nisma 438 vota.

Image