Rezultatet finale të votave me postë

Rezultatet finale të votave me postë

Zgjedhjet 2021 March 03, 2021 - 19:47

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka bërë të ditur se sot është përmbyllur numërimi i votave nga jashtë Kosovës.

Sipas rezultateve finale, nga 56368 vota, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 44252 vota, e dyta është radhitur PDK-ja me 5032 vota, LDK-ja e treta me 4287 vota dhe AAK-ja ka marrë 1112 vota, transmeton Zeri.info.

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka bërë të ditur se pas përfundimit të numërimit të votave me postë, nesër do të dalin me rezultatet përfundimtare./Zëri

Image