Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV-ja merr afër 15 mijë vota

Përfundon numërimi i votave me kusht, LVV-ja merr afër 15 mijë vota

Zgjedhjet 2021 March 02, 2021 - 12:14

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përmbyllur të hënën në mesnatë procesin e numërimit të votave me kusht.

Sipas rezultatit, Vetëvendosja ka marrë 14939 vota, nga gjithsej 29490, transmeton “Zeri.info”.

Ndërsa pas LVV-së radhiten PDK-ja, e cila ka marrë 4997 vota, LDK-ja 2944 dhe AAK-ja 2167 vota.

Pas numërimit të votave me kusht, sot në mëngjes në QNR ka nisur numërimi i votave me postë. /Zëri

Image