Boksierët kosovarë udhëtojnë drejt turneut kualifikues për Olimpiadën e Parisit

Boksierët kosovarë udhëtojnë drejt turneut kualifikues për Olimpiadën e Parisit

Sport February 28, 2024 - 13:08
Lajmet e fundit nga Sporti

Boksierët tanë, vëllezërit Shpetim dhe Bashkim Bajoku, u.d. selektori Musli Zymberi, përgjegjësi Latif Demolli, sekretar i përgjithshëm, do të udhëtojnë në Busto Arsizio të Italisë.

Atje ekipit do t’i bashkohet boksierja Donjeta Sadiku dhe trajnerja Marjola Sallauka, të cilat janë në kamp në Asissi të Italisë.

Boksierët e përzgjedhur do të marrin pjesë në turneun e parë kualifikues botëror të boksit për Lojërat Olimpike Paris 2024.

Turneu kualifikues do të mbahet nga data 3 deri më 11 mars 2024 në Busto Arsizio të Italisë. /Zëri