Nuk quhen siç i njohim! Këta janë emrat e vërtetë të këngëtarëve tanë…

Nuk quhen siç i njohim! Këta janë emrat e vërtetë të këngëtarëve tanë…

Showbiz prill 21, 2018 - 18:39
Ja emrat e vërtetë të 28 këngëtarëve kosovarë të cilët njohen me pseudonime tjera

Të gjithë i njohim nga ekrani me emrat e artit dhe ndoshta shumë pak janë ata që ua dinë emrat e vërtetë, shkruan "Zëri.info".

Mendoni se 2 Ton quhet vërtet ashtu?! Padyshim që jo, janë emra arti dhe realisht janë shumë larg emrave që ata mbajnë në pasaportat e tyre.

Këngëtarët shqiptarë të listuar më poshtë kanë emra goxha të vjetër dhe mbase kjo është edhe një arsye më shumë pse e kanë kujtuar veten me nofka të tilla.

Kjo është lista me emrat e disa prej artistëve shqiptarë:

Fifi- Filloreta Raçi

Tuna Sejdiu – Altuna Sejdiu

Cozman – Ylber Abdullahu

Dr. Majk – Kastriot Rexha

Ghetto Geasy -Getoar Selimi

Kida-Orhidea Latifi

Mozzik-Gramoz Aliu

Gjiko-Asdren Gjikolli

Capital T- Kushtrim Ademi

2Ton- Arton Avdyli

Gold AG -Arian Agushi

MC Kresha -Kreshnik Fazliu

Lyrical Son-Festim Arifi

Noizy -Rigels Rajku

Stresi- Arkimed Lushaj

Big Basta- Gerald Xhari

Stine- Ernest Duka

Skivi -Visar Shala

Agon Amiga- Agon Sylejmani

2po2- Besnik Canolli

Kallashi -Donjeta Kosumi

Dj Blunt -Edon Dedi

Real 1 -Ilir Zhita

Vig Popa -Vigan Boletini

BimBimma- Burim Kursani

Getinjo- Getoar Aliu

Enca-Ruensa Haxhia

Soni- Sanie Malaj

Gili-Fevzije Berani