Sot i jepet lamtumira Hilmi Haradinajt, kjo është agjenda e varrimit
Foto: Driton Bublaku

Sot i jepet lamtumira Hilmi Haradinajt, kjo është agjenda e varrimit

Kronika qershor 18, 2018 - 07:53
Lexoni më shumë detaje

Nën organizimin e Komunës së Deçanit dhe shoqatave të dala nga lufta organizohet ceremonia e varrimit të Hilmi Haradinajt duke filluar nga ora 11:00 deri në ora 14:00.

Kjo është agjenda e varrimit të babait të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj:

11:00 – Homazhe pranë arkivolit (Te Kulla në Gllogjan të Deçanit)

13:00 – Tubimi komemorativ (Te Kulla e Dëshmorëve në Gllogjan)

14:00 – Ceremonia e varrimit do të bëhet me nderime shtetërore e ushtarake (Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan).