Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Gjashtë të vdekur dhe 183 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Gjashtë të vdekur dhe 183 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Aktuale January 24, 2021 - 15:38

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 466 teste të kryera 183 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid-19.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 1731 pacientë. Betejën me koronavirusin e kanë humbur 6 persona. Rastet aktive në vend janë afro 10.000./express