Halil Kastrati nis ndërtimin e 8 shtëpive të reja për skamnor

Halil Kastrati nis ndërtimin e 8 shtëpive të reja për skamnor

Aktuale shtator 20, 2018 - 14:43
Lexo detajet

Humanisti Halil Kastrati me ndihmën e bamirësve përmes organizatës së tij “Jetimat e Ballkanit”, ka filluar ndërtimin e 8 shtëpive të reja për familjet skamnore në Opojë të Dragashit, shkruan “Zëri.info”.

Kastrati përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur se mes këtyre personave ka edhe jetimë.

Ky është postimi i plotë i tij:

Ehhh Jetimi ë loti dhe merzia e tyre ë

Loti i merzise e loti i skamjes

Ofshama e Nenes e mungesa e Babes

Sot u nisen 8 shtepi te reja ne Opoj te Dragashit

8 familje moren lajmin e gezimit

Dite me shume emocione sot, Zoti hajr e befte

O Zot ndihmoj nevojtaret e shperblej bamirësit. /ZËRI