Fillon takimi i përbashkët Thaçi-Mogherini-Vuçiq

Fillon takimi i përbashkët Thaçi-Mogherini-Vuçiq

Aktuale qershor 24, 2018 - 16:53
Lexoni më shumë detaje

Në këto qaste ka filluar takimi i përbashkët ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi,  përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq, raporton "Zeri.info".

Më herët, Mogherini kishte takuar ndaras presidentin Thaçi dhe atë serb, Vuçiq. 

Kështu, faza e fundit e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë e quajtur si finalja e madhe filloi zyrtarisht sot në Bruksel.

Për herë të parë, në këtë takim do të diskutohet për marrëveshjen përfundimtare të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve. /ZËRI/

Image