Vuçiq: Të mos kërkojmë falje për krimet

Vuçiq: Të mos kërkojmë falje për krimet

Aktuale maj 15, 2018 - 21:44
Lexo detajet

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçi në një intervistë për Klan Kosova ka folur edhe për çështjen e krimeve të luftës dhe për kërkimfaljen.

Ai ka thënë se të dyja vendet duhet të shikojnë kah e ardhmja dhe jo të kërkojnë falje, transmeton “Zeri.info”.

LEXO EDHE: Vuçiq: Ky është dallim im me liderët evropianë kur shkojnë në Moskë

“Unë mendoj se të dyja palët duhet të shohim të ardhmen dhe jo të kërkojmë një falje, por ata që kanë kryer krime të përgjigjen para drejtësisë. Përgjegjësia për krime është individuale gjithmonë”, deklaroi Vuçiq. /Zëri/ 

LEXO EDHE: Vuçiq: Nëse Asociacioni është kërcënim, pse e keni nënshkruar