Ronaldo: Liga saudite do të jetë një nga pesë divizionet më të mira

Ronaldo: Liga saudite do të jetë një nga pesë divizionet më të mira

Sport May 24, 2023 - 12:24
Lajmet e fundit nga Sporti

Cristiano Ronaldo ka pohuar se Liga Pro Saudite do të jetë një nga pesë divizionet më të mira në botë, pasi luajti në fitoren e fundit të Al-Nassrit.

Ronaldo e dërgoi Al-Nassrin drejt një fitoreje të jashtëzakonshme ndaj Al-Shababit, falë një goditjeje nga distanca. Fitorja i mban ata gjallë në garën për titull, pasi tani janë në vendin e dytë në Pro Ligë, tri pikë prapa Al-Ittihadit, me dy ndeshje për të luajtur.

Pas një paraqitjeje frymëzuese, Ronaldo përshëndeti ligën vendase dhe sugjeroi që ajo të bëhet një nga pesë divizionet më të mira në botë në vitet e ardhshme nëse ata vazhdojnë të ecin në rrugën e zhvillimit.

“Liga Saudite po bëhet më e mirë, vitin e ardhshëm do të jemi edhe më mirë. Hap pas hapi mendoj se kjo ligë do të jetë në pesë ligat më të mira në botë. Por atyre u duhet kohë, ata kanë nevojë për lojtarë dhe infrastrukturë, besoj se ky vend ka potencial të jashtëzakonshëm, njerëz të mrekullueshëm dhe liga do të jetë e mrekullueshme”, tha ai pas ndeshjes.

“Ekipi bëri një ditë fantastike. Një humbje 2-0 është shumë e vështirë, por ne besuam deri në fund dhe shënuam tri gola. Urime për të gjithë ekipin dhe tifozët ishin të mrekullueshëm sot. Jemi shumë të lumtur”, shtoi ai. /Zeri.info