LAJMI I FUNDIT: Drita interesohet për Liridon Latifin

LAJMI I FUNDIT: Drita interesohet për Liridon Latifin

Sport December 06, 2020 - 20:12
Zbuloni detajet

Kampionia në fuqi e Kosovës, FC Drita, ka nisur "gjahun" në kërkim të futbollistëve cilësor për afatin kalimtar të dimrit.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Ardian Nuhiu, së fundmi ka shfaqur interesim për futbollistin e mirënjohur kosovar, Liridon Latifi.

Lajmi konfirmohet ekskluzivisht nga burime të sigurta të "Zeri.info", por deri më tash nuk ka diçka konkrete pasi që Latifi momentalisht është pjesë e skuadrës hungareze Puskas Akademia që garon në elitën e futbollit hungarez.

Image

26-vjeçari i cili dallohet për teknikën dhe shpejtësinë e tij, është zhvilluar si futbollist në Kosovë derisa karrierën e ka nisur te Flamurtari i Prishtinës.

Me klubin më të madh kosovar, FC Prishtinën i ka fituar të gjithë titujt e mundshëm në futbollin e Kosovës sikurse me Skënderbeun e Korçës në Shqipëri, ekip me të cilin ka marrë pjesë edhe në fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Image

Image

Latifi gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe me Sheriff Tiraspolin e Moldavisë.

Sulmuesi kosovar i ka regjistruar edhe pesë paraqitje me Kombëtaren A të Shqipërisë Karrierë ka bërë edhe me grupmoshën U-21 dhe U-19. /Zeri.info

Image

Image