Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Papuqi: Besa nuk e meriton këtë pozitë, ne besojmë në punën tonë

Papuqi: Besa nuk e meriton këtë pozitë, ne besojmë në punën tonë

Sport November 29, 2020 - 19:10

Besa e Pejës është një ndër klubet emblemë të futbollit e Kosovës. Klubi me shumë histori në futbollin tonë në këtë edicion është "katandisur" me rezultate të dobëta.

Organizimi i brendshëm, infrastruktura dhe financat nuk po i mungojnë Besës së Pejës në këtë edicion, por e njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për rezultate, raporton "Zeri.info".

Me disa futbollistë "adoleshentë" 16-17 vjeçar, klubi po kërkon rezultate dhe talentë, por deri më tash asgjë s'po del në dritë.

Besa e Pejës në krye me kryetarin Ylli Kullashi, prezantoi projekt të ri para fillimit të edicionit duke investuar sidomos te futbollistët e rinjë teksa klubi po drejtohet një francez "anonim" si Jerome Klein.

Skuadra nga Rrafshi i Dukagjinit pas 15 ndeshjeve të zhvilluara në Superligën e Kosovës ka tubuar vetëm gjashtë pikë dhe është "gozhduar" në fund të tabelës.

LEXO EDHEKlubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!

"Zeri.info" ka tentuar të bisedojë me drejtuesit e klubit pejan, por të njëjtin kanë vlerësuar se është më mirë të mos e komentojnë situatën aktuale në të cilën ndodhet skuadra e Besës.

Skuadra buzë bjeshkëve të Rugovës është klubi i dytë më i trofeshëm në vend dhe pozita momentale nuk i shkon për shtati.

Kështu të paktën vlerësojnë njohës që këtij klubi i kanë kontribuuar tejmase.

Situatën aktuale dhe renditjen e Besës në tabelë e ka komentuar edhe mbrojtësi me përvojë, Fisnik Papuqi, i cili momentalisht i mbron ngjyrat e Besës.

"Ne të gjithë e dimë se Besa nuk e meriton këtë pozitë duke marrë parasysh se është klubi i dytë më i trofeshëm dhe njëra ndër klubet më me nam në futbollin e Kosovës. Projekti i ri që ka nisur në klub mendoj se rezultatet do të dalin në pah pas një kohe të shkurtër. Ne po besojmë në punën e madhe që është duke u bërë nga stafi teknik dhe drejtuesit e klubit", ka thënë Fisnik Papuqi për "Zeri.info".

Anësori 37-vjeçar tregon se Besa nuk është dorëzuar për mbetjen në Superligë.

"Asnjëherë nuk dorëzohemi, madje edhe nëse matematikisht dalim nga Superliga, do ta japim 120 përqindshin nga vetja. Do ta respektojmë punën që jemi duke e bërë dhe në fushë do ta japim më të mirën. E di se shumë analistë kanë thënë se Besa do ta "prishë" ligën, mirëpo më vonë do të jetë e kundërta. Do të bindeni edhe vetë", deklaroi Fisnik Papuqi. /Zeri.info