Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Nesër derbi mes shqiptarësh në Bundesligën e dytë gjermane

Nesër derbi mes shqiptarësh në Bundesligën e dytë gjermane

Sport June 04, 2020 - 17:34
Lajmet e fundit nga sporti

Greuther Furthi i Mërgim Mavrajt dhe Sandhauseni i Leart Paqaradës do të luajnë nesër në kuadër të Bundesligës së dytë gjermane, transmeton “Zeri.info”.

Mavraj së fundmi është kthyer nga lëndimi dhe nuk dihet nëse do të luajë në këtë takim, por në anën tjetër, sipas medieve gjermane Paqarada pritet të jetë titullar.

Ndeshja do të luhet të premten nga ora 18:30.

Formacionet e mundshme.

SpVgg Greuther Fürth: Burchert - Sauer, Jaeckel, Caligiuri, Raum - Seguin - Green, Ernst - Leweling, Keita-Ruel, Hrgota (Nielsen)

SV Sandhausen: Fraisl - Diekmeier, Zhirov, Kister, Nauber, Paqarada - Linsmayer, Taffertshofer - Biada - Türpitz, Behrens./Zëri