Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
Publikohet lista me 20 këngëtarët shqiptarë më të ndjekur në Instagram

Publikohet lista me 20 këngëtarët shqiptarë më të ndjekur në Instagram

Showbiz October 18, 2019 - 21:47
Detajet

Shqiptarët anë e mbanë globit tashmë kanë krijuar një ndjekje të madhe në rrjetet sociale.

Vetëm në rrjetin social Instagram, mund të shohësh figura shqiptare që tashmë konkurrojnë emrat e mëdhenj botërore, duke u ndjekur nga më shumë se 35 milionë përdorues.

E këtë epitet e gëzon artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, e cila e arriti së fundmi këtë shifër ndjekjesh.

Menaxheri i njohur e rrjeteve sociale, Valon Kerolli, ka përpiluar së fundmi me 20 këngëtarët shqiptarë më të ndjekur në Instagram.

Listës i paraprijnë tri emrat që na përfaqësojnë më së miri ndërkombëtarisht: Dua Lipa, Rita Ora e Bebe Rexha.

Ndërkohë, ajo që përmbyll listën me plot një milion ndjekës është senzacioni i dy viteve të fundit në tregun muzikor shqiptar, reperja Tayna.

Fotografia më poshtë ju sjell 20 të famshmit shqiptarë më të ndjekur në Instagram, dhe numrin aktual të ndjekësve të tyre.

Image