Ja pse Taylor Swift është në revistën Time si personi i vitit

Ja pse Taylor Swift është në revistën Time si personi i vitit

Showbiz dhjetor 07, 2017 - 14:43

Taylor Swift është shfaqur edhe një herë në revistën Time si ‘Personi i Vitit’ për të nderuar njerëzit që janë raportuar për ngacmime seksuale, transmeton Zeri.info

Artikulli gjithashtu përfshin aktoren Ashley Judd, e cili ishte në qendër të akuzave për sulmet seksuale Harvey Weinstein, si dhe Rose McGowan, Alyssa Milano dhe aktivistja Tarana Burke - pioniere në lëvizjen ‘MeToo’ që nxitën një diskutim global rreth ngacmimeve seksuale dhe sulmeve.

Por disa përdorues në mediat sociale dyshuan pse Swift ishte në Coverin e Time.

Këngetarja Swift, dëshmoi se në radion e DJ Denver, David Mueller ju afrua buzëve të saj dhe e preku atë përpara një koncerti në qershor 2013.

Ekipi i Swift raportoi Mueller te KYGO, radio stacioni i tij, dhe ai u shkarkua dy ditë më vonë. Në vitin 2015, ai paditi Swift, duke pretenduar se ai kishte humbur punën e tij për shkak të një akuze false./ZERI