Pavarësisht tërmetit vazhdon t’i bëjë lutjet

Pavarësisht tërmetit vazhdon t’i bëjë lutjet

Kuriozitete gusht 07, 2018 - 15:01
Lexo për më shumë detaje

Është shfaqur një video, kur një Imam vazhdon të falet pavarësisht lëkundjeve të tërmetit që goditi Indonezinë, shkruan BBC News, përcjell”Zeri.info”

Një zëdhënës i xhamisë Musholla As-Syuhada i tha BBC News se adhuruesit dëgjuan tingujt nga "tavani dhe çatia sepse ajo do të binte, kështu që ne vrapuam", vazhdon më tutje”Zeri.info”.

Por imami, i quajtur Arafat, qëndroi duke besuar se "jeta e tij ishte vetëm për Perëndinë" dhe kështu xhamia ishte "vendi më i mirë për të marrë strehim", përcjell”Zeri.info”.

 

Tërmeti ka goditur Indonezinë të dielen mbrëma ku ka shkaktuar shumë viktima/ZERI/.