Një grua çoi xhaxhanë e vdekur në bankë për të marrë kredi në emër të tij

Një grua çoi xhaxhanë e vdekur në bankë për të marrë kredi në emër të tij

Kuriozitete April 18, 2024 - 10:14

Një grua që mori një burrë të vdekur në karrocë me rrota në një bankë në mënyrë që ajo të mund të merrte kredi në emër të tij, është arrestuar.

Erika de Souza, 42-vjeçare, mori me vete kufomën e xhaxhait të saj, Roberto Braga, 68-vjeç, në bankë dhe e uli pranë një tavoline ndërsa ajo u përpoq të merrte rreth 2 mijë e 600 euro. Punëtorët e bankës thirrën policinë pasi gruaja u pa duke u përpjekur t’ia kapte dorën xhaxhait të vdekur për të nënshkruar dokumentet.

Policia e arrestoi atë në vendngjarje, me shefin e Policisë Civile Fabio Souza që konfirmoi se burri ishte i vdekur dhe ka të ngjarë të kishte qenë i tillë për orë të tëra.

De Souza kishte thënë se Braga vdiq në karrigen e tij me rrota ndërsa ishte në bankë. /Klankosova

Image
Image