Infektuar: 35549
Shëruar: 21746
Vdekur: 939
Spike Lee do të drejtojë filmin e ri muzikor “Viagra”

Spike Lee do të drejtojë filmin e ri muzikor “Viagra”

Kultura November 18, 2020 - 11:36

E bazuar nga artikulli i publikuar në Esquire “All Rise: The Untold Story of The Guys Who Launched Viagra”

Deadline magazine shkruan se Spike Lee është duke drejtuar një film të ri muzikor bazuar në historinë e krijimit të Viagras, shkruan Zeri.info duke e cituar Pitchfork.

Ajo përmban një skenar të bashkë-shkruar nga Lee dhe Kwame Kwei-Armah si dhe bazohet nga artikulli i David Kushner i publikuar në ‘Esquire’ 2018 "All Rise: The Untold Story of the Guys Who Launch Viagra".

Sa I përket muzikës do ta shkruajnë dyshja: Mark "Stew" Stewart dhe Heidi Rodewald, të cilët e krijuan mjuzikllin e , ‘Passing Strange’ fitues të qmimit Tony.

Lee e filmoi ‘Passing Strange’ në 2008 dhe premierën e filmit e kishte në vitin 2009.

Filmi më i fundit me metrazh të gjatë i Lee, ishte “Da 5 Bloods”që u publikua në Netflix në fillim të këtij viti./Zëri