Vdes aktorja e njohur, Shirine Morina

Vdes aktorja e njohur, Shirine Morina

Kultura April 14, 2024 - 12:54

Ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Shirine Morina.

Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i VV-së, Mefail Bajqinovci.

“Sot humbëm një nga figurat e shquara të skenës artistike në Kosovë, znj.Shirine Morina. Aktorja e njohur, e cila shënoi një epokë të rëndësishme në historinë e teatrit dhe kulturës kosovare, la pas një trashëgimi të çmuar. E takoja miken time shpesh dhe ishte shumë pozitive dhe plotë energji. Ngushëllime familjes dhe gjithë komuniteti artistik!”, ka shkruar ai.