Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
“GQ Magazine” shpall George Clooneyn “Ikonë të vitit 2020”

“GQ Magazine” shpall George Clooneyn “Ikonë të vitit 2020”

Kultura November 18, 2020 - 11:21

Aktori, regjisori dhe Ikona e Vitit për GQ është gjëja për të cilën të gjithë mund të biem dakord - në një kohë kur si komb nuk mund të biem dakord për asgjë, shkruan Zach Baron.

George Clooney bëri një operacion në qafë këtë mëngjes dhe ata i dhanë fentanil. "Tani jam jashtë tij", thotë ai, duke mos u dukur aspak.

Operacioni i qafës ishte relativisht i vogël, për një problem në disk, por kur mjekët hynë atje, ata gjetën gjithashtu të gjitha llojet e sendeve të tjera. "Për fat të keq, duket si artrit", thotë Clooney me gëzim. ": Hej, a nuk është mirë të plakesh?"

Problemi i diskut ishte rezultati i një aksidenti me motor 2018 që Clooney kishte në Itali, ose ndoshta filloi edhe më parë.

Ai thotë se gruaja e tij, Amal, që nga ajo kohë ja ndaloi të ngasë përsëri, gjë që ai e ka pranuar.

Ai jeton në dhomën e ndenjes së shtëpisë së tij, e njëjta shtëpi me tre dhoma gjumi, e vendosur në pesë hektarë, që e bleu për 600,000 dollarë në 1995. Megjithëse unë jetoj vetëm disa milje larg, Clooney po mban distancën e tij. Djali i tij, Aleksandri, ka astmë; Clooney është 59.

Image

Ka mjaft faktorë rreziku brenda dhe jashtë pronës që Clooney nuk i ka lënë shumë këtë vit. Ai ka qenë duke redaktuar filmin e tij më të ri, “The Midnight Sky”, dhe duke bërë gjithçka tjetër gjithashtu. "Unë i pres flokët e mi dhe të fëmijëve të mi, jam duke pastruar me fshesë me korrent dhe duke berë lavanderi dhe duke larë pjata çdo ditë," thotë ai. “Ndihem si nëna ime në 1964.

Clooney në intervistën per GQ magazine me Zach Baron flet për të gjitha problemet që I ka hasë gjatë karierës së tijë të bujshme, për problemet me shëndet, për kohen kur ishte duke konsumuar se tepërmi hapa kundër dhimbjës, patjetër që biseduan edhe për miqësinë e tij me Joe Biden, si dhe për rastin e famshem kur i dhuroi disa prej miqve të tij nga 1 milion dollarë secilit në çantë. Ai gjithashtu tregon që është një bashkëshort dhe një baba krenar dhe I lumtur për gruan e tij, Avokatën e famshme Amal dhe për binjakët 3 vjeçar, Elia dhe Alexander.

Ky njeri e meriton të jetë Ikonë e vitit 2020 të GQ Magazine./transmeton Zëri huazuar nga GQ.

Image