Infektuar: 4931
Shëruar: 2267
Vdekur: 102
Bëhen homazhe para Teatrit Kombëtar për Leze Qenës
Foto: Laura Hasani

Bëhen homazhe para Teatrit Kombëtar për Leze Qenës

Kultura March 25, 2020 - 16:54

Pranë Teatrit Kombëtar në Prishtinë, kanë nisur homazhet në ndërim të jetës dhe veprës së aktorës Leze Qena.

Qytetarë të shumë po marrin pjesë duke vendosur lule pranë fotografisë së aktorës Leza Qena në shkallët e Teatrit Kombëtar, transmeton Zëri.info

Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm./ZERI

Image

Image