“Phoenix” i Rita Orësnë Top-5 albumet më të dëgjuara

“Phoenix” i Rita Orësnë Top-5 albumet më të dëgjuara

Kultura janar 22, 2019 - 10:06
Lexo më shumë detaje

 

Vitin e kaluar, Rita Ora ka nxjerrë në shitje albumin më të ri muzikor të titulluar, “Phoenix”.

Këngëtarja në albumin e ri ka përfshirë 12 këngë të reja dhe disa prej tyre janë shndërruar në hite ndërkombëtare.“Let You Love Me”, “Your Song”, “Anywhere” si dhe bashkëpunimi me artistet e njohura si BebeRexha, Cardi B e Charli XCX.

Artistja ka bërë të ditur se albumi është renditur në Top-5 albumet më të dëgjuara nga një artiste në 2018 si dhe albumi i 6 më i dëgjuar nga një artiste në Angli.

“Phoenix nga Rita Ora ka marrë mbi 20.7 milionë dëgjime në platformën Spotify në javën e tetë, duke numëruar kështu mbi 1.67 miliardë dëgjime në tërësi”, pohoi Rita.

Ndërkohë, këngëtarja është nominuar në “Brit Awards” në kategorinë “Videoklipi më i mirë” me këngën “Let You Love Me”. Ndryshe, ceremonia e ndarjes së çmimeve të “Brit Awards” do të mbahet më 20 shkurt në “O2 Arenta” të Londrës.