Sot i jepet lamtumira e fundit ish-veprimtarit të UÇK-së, Hajdin Rama

Sot i jepet lamtumira e fundit ish-veprimtarit të UÇK-së, Hajdin Rama

Kronika qershor 21, 2018 - 09:41
Lexoni më shumë detaje

Dje veteran i UÇK-së dhe ish i burgosuri politik, Hajdin Rama ka ndërruar jetë.

Varrimi i tij do të bëhet sot me nderime ushtarake në Kompleksin e Varrezave të Dëshmorëve dhe veteranëve në Kleçkë.

Varrimi nis në ora 16:00, ndërsa në ora 15:00 niset kortezhi nga fshati Sankoc.