Sot ditëlindja e 68-të e heroit Hamëz Jashari

Sot ditëlindja e 68-të e heroit Hamëz Jashari

Dosier shkurt 19, 2018 - 14:41

Sot është ditëlindja e 68-të e heroit Hamëz Jashari.

Në një ditë kaq të veçantë, deputetja nga Partia Demokratike e Kosovës, Blerta Deliu ka publikuar disa fotografi të realizuar ditë më parë bashkë me deputeten Ganimete Musliu si dhe deputetit, Mërgim Lushtaku të cilët kanë vizituar djalin e heroit, Hamëz Jashari, Bekim Jashari, transmeton Indeksonline.

Vizita ishte bërë për të uruar detyrën e re të Bekim Jasharit, në shërbim të qytetarëve të Skënderajt.

Ky është statusi i plotë:

Sot është ditëlindja e 68-të e heroit Hamëz Jashari.
Ideali i komandantit legjendar Adem Jashari, Hamzës, Fehmiut e Xhevës, Ilazit dhe i shumë heronjëve të tjerë ishte liria e plotë dhe Pavarësia e Kosovës.
Në këtë ditëlindje të heroit, po e ndajë me Ju një fotografi të bërë me pasardhësin e familjes Jashari, Bekimin, të cilin e vizituam ditë më parë për t’i uruar detyrën e re në shërbim të qytetarëve të Skënderajt

Heronjtë vetëm ditëlindje kanë

Lavdi!

Image

 

Image