Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
“Porsche” sjell dy supermakina të reja

“Porsche” sjell dy supermakina të reja

Auto&Tech June 18, 2020 - 08:16

"Porsche Cayenne" dhe "Cayenne GTS", si dhe versioni i tij "Coupe" sapo janë publikuar nga firma e prodhimit të makinave.

Cayenne GTS posedon motor 4.0-litërsh, të tipit V8 dhe 338 kuaj-fuqi, transmeton "Lajmi.net".

Në anën tjetër, modeli "Coupe" ka një motor më të vogël, më pak kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e përshkon më ngadalë.

Këto modele tashmë kanë dalë në shitje dhe ato mund të porositen online.

Çmimi i Cayenne GTS është 170 mijë euro, teksa etiketa e Cayenne GTS Coupe kushton 175 mijë euro. 

Image

Image

Image