Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Konjufca premton mbështetje institucionale për komunitetin goran

Konjufca premton mbështetje institucionale për komunitetin goran

Aktuale May 06, 2021 - 20:36

Me rastin e 6 majit, Ditës së Goranëve, kryeparlamentari Glauk Konjufca, ka pritur sot në takim përfaqësues të këtij komuniteti në Kosovë.

Konjufca ka uruar komunitetin goran për festën e tyre, duke premtuar mbështetje institucionale dhe fuqizim të bashkëjetesës ndëretnike.

“Ai theksoi se Republika e Kosovës është shembull në rajon e më gjerë i garantimit dhe zbatimit të të drejtave të komuniteteve”, thuhet në njoftimin e kuvendit.

Komuniteti goran e Konjufca shprehën vullnetin për angazhim të përbashkët në proceset zhvillimore të vendit. /Zëri