Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Lajmi i mirë: Edhe një person shërohet nga koronavirusi në Kosovë, lirohet për në shtëpi

Lajmi i mirë: Edhe një person shërohet nga koronavirusi në Kosovë, lirohet për në shtëpi

Aktuale March 25, 2020 - 21:47

Personi nga Janjeva që kishte rezultuar pozitiv me koronavirus është liruar sot nga Klinika Infektive, pasi gjendja e tij është e mirë, dhe është shëruar.

Kështu ka bërë të ditur, një familjar i personit me prekur nga koronavirusi.

“Elhamdulilah i dyshuari me virus nga Janjeva eshte liruar nga spitali dhe tash gjendja e tij eshte e mire Lutemi per shendetin e tij dhe te gjithe te infektuarve dhe te dyshuarve ne vend dhe ne gjithe boten”, ka shkruar Gajtani.