Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
'Do ta fus plumbin në ballë' – Ky është i riu që kërcënoi me vdekje Edi Ramën

'Do ta fus plumbin në ballë' – Ky është i riu që kërcënoi me vdekje Edi Ramën

Aktuale November 14, 2019 - 15:13
Detajet

Disa ditë më parë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është kërcënuar me jetë nga një i ri.

Ky i fundit është arrestuar ditën e djeshme nga agjentë të anti- terrorit, teksa Top Channel ka siguruar foton e të riut. Identiteti i tij është Andrea Kurti dhe deri më tani nuk është mësuar ende nëse ai është person me precedentë penalë.

Nga ana tjetër është mësuar një ndër mesazhet kërcënuese që i riu i ka dërguar me sms në celularin e Ramës si dhe përms rrjetit social.

“Do të fus plumbin ballit” është njëri prej mesazheve që i riu i ka dërguar kryetarit të qeverisë shqiptare.

Image