Ivanovi sot ia jep mandatin Zaevit për të formuar Qeverinë

Ivanovi sot ia jep mandatin Zaevit për të formuar Qeverinë

Aktuale maj 17, 2017 - 12:16

Presidenti maqedonas, Gjorge Ivanov ka thënë se do t’i jap mandatin liderit social demokrat, Zoran Zaev për të formuar Qeverinë e re të Maqedonisë.

LSDM dhe partitë shqiptare arritën marrëveshje të koalicionit pas zgjedhjeve të dhjetorit.

Por Ivanov kishte refuzuar që t’i jap mandatin Zaevit për të formuar qeverinë. /REL/