Shpend Ahmeti shpërthen në lot (FOTO&VIDEO)

Shpend Ahmeti shpërthen në lot (FOTO&VIDEO)

Aktuale nëntor 08, 2016 - 13:26

Para Teatrit Kombëtar të Kosovës kanë filluar homazhet për Astrit Deharin, aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje që vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana ende të pasqaruara.

Pranë babait dhe nënës së Astritit janë ulur krerët e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, Albin Kurti dhe Shpend Ahmeti, shkruan lajmi.net.

Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti është parë me lotë në sy.

Astrit Dehari do të varroset sot në orën 14:00 në varrezat e fshatit Zllatar të Prishtinës. 

 

 

Image
Image