E plotësuar
(E Plotësuar) Arsim Bajrami, më tej në emisionin “Rubikon”, të PDK-së, ka thënë se duhet të gjendet një zgjidhje në mën... Më shumë
Politikë
Partitë politike kanë para vetes shumë opsione për të dalë nga kriza rreth formimit të institucioneve, por nuk po i shfrytëzojnë ato, thonë analistët pol... Më shumë
Shoqëri
Uk Lushi publicist dhe ish luftëtarë i Batalionit të Atlantikut, ka reaguar duke kritikuar fjalimin e presidentes Atifete Jahjaga në ceremoninë “Clinton ... Më shumë
Politikë
Deputeti i Partisë së Drejtësisë, Gëzim Kelmendi i është kundërpërgjigjur kryetarit të tij, Ferid Agani, i cili ka thënë se vendimi për votën kundër ... Më shumë
Politikë
Iann Cliff thotë se mungesa e një zgjidhje politike do të ndikojë negativisht në rrugën e integrimit të Kosovës në BE. Sipas tij, ngërçi politik do të t... Më shumë

Në rast të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Blloku do të bojkotonte këtë zgjedhje. Kështu tha këshilltari i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, Avni...
Sikur të gjitha resurset fitimprurëse minerale të shfrytëzoheshin, brenda një periudhe kohore prej 25 vjetësh, Kosova do të përfitonte 7.6 miliardë euro dhe paralelisht me...

Cristiano Ronaldo shpërtheu duke shënuar katër gola në fitoren e re të Real Madridit që mposhti Elchen me rezultat të thellë 5:1. Ylli portugez që kishte...
Prindërit dhe mësuesit i këshillojnë fëmijët të shkojnë në dhomën e tyre dhe të mësojnë, sepse kështu bëhen më të suksesshëm. Por, të gjithë harrojnë...
fotolajm
Broshat e filigranit të punuar në Kosovë, njëri prej të cilëve është mbajtur nga Sekretarja Madeleine Albright, impresionojnë dhe përmenden në revistën “Vogue”, transmeton zeri.info. Po...
Kosova, një ish-rajon i Serbisë, që e fitoi pavarësinë më 2008, pas një dekade dhune e përplasjesh etnike, ka nominuar për herë të parë një...

Seanca e ardhshme konstituive për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit pritet të mbahet javën e...
Publikuar më 23.09.2014 | 2 komente
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë vizitës së saj zyrtare në New York ka takuar...
Publikuar më 23.09.2014 | 0 komente
Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar ka deklaruar se faktori ndërkombëtarë nuk...
Publikuar më 23.09.2014 | 1 komente
Partitë politike të Bllokut, LDK, AAK, Nisma bashkë me “Vetëvendosjen” edhe njëherë kanë akuzuar kryesuesen...
Publikuar më 23.09.2014 | 2 komente
Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës, as...
Publikuar më 23.09.2014 | 5 komente
Ambasadori britanik në Kosovë, Ian Cliff në një intervistë për Indeksonline thotë se ashtu edhe...
Publikuar më 22.09.2014 | 1 komente
Enis Veliu
Inatet që kanë mes vete liderët politikë të vendit, po...
Publikuar: 23.09.2014 | 1 komente
Arbana Xharra
Vizita e Papa Françeskut përçoi mesazhe të shumta për miliona...
Publikuar: 22.09.2014 | 1 komente
Ali Cenaj
Horë na bënë. S’duan të lënë më asgjë pa e...
Publikuar: 20.09.2014 | 4 komente
Lavdrim Lita
Vizita e parë në një vend europian e Papa Françeskut...
Publikuar: 23.09.2014 | 0 komente
Xhemal Ahmeti
Pse aq lehtë u krijuan grupet radikale ndër shqiptarë? Ka...
Publikuar: 23.09.2014 | 1 komente
 
Ky portal mirëmbahet nga NGB “Zëri” sh.p.k.. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të “Zërit”. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t’i pranoni Kushtet e përdorimit .
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2010 Portali "Zëri".
redaksia@zeri.info | marketingu@zeri.info | Tel: 00 381 38 24 90 71 & 00 381 38 22 24 51