Edhe Xavi flet për një rikthim të mundshëm të Messit te Barça

Edhe Xavi flet për një rikthim të mundshëm të Messit te Barça

Sport March 31, 2023 - 15:17
Lajmet e fundit nga Sporti

Pas nënkryetarit të Barcelonës, tani edhe trajneri Xavi Hernandez ka folur për një rikthim të mundshëm të Leo Messit në “Camp Nou”.

Messi është në muajt e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germainin dhe ai ende nuk ka rinovuar kontratën me mundësinë e rikthimit të tij te Barcelona.

Për këtë çështje ka folur edhe Xavi, ku ka konfirmuar se ai flet shumë me të dhe po e trajtojnë si temë për ta rikthyer.

“Nuk është koha për të folur për rikthimin e Messit. Unë flas shumë me të. Është një temë të cilën po e trajtojmë”, ka thënë fillimisht trajneri spanjoll.

“Shpresojmë ta shohim sërish te Barcelona. Është klubi i jetës së tij”, përfundoi ai. /Zeri.info