Gjyqtari shqiptar delegohet në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Gjyqtari shqiptar delegohet në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Sport October 05, 2022 - 18:19
Lajmet e fundit nga Sporti

Juventusi sonte luan shanset e tij edhe në Champions League, teksa në ndeshjen e së mërkurës kundër Makabi Haifas do tentojë fitoren për të shpresuar te kualifikimi më tej.

Ndaj formacionit izraelit do të gjykojë një treshe zvicerane, me Sandro Shaferin kryesor, ndërsa anësorë do të jenë De Almeida dhe kosovari me pasaportë helvete, Bekim Zogaj.

Image

Arbitër i katërt do të jetë gjithashtu zvicerani Alan Bieri, ndërsa VAR-i do të jetë përgjegjësi e gjermanëve Fritc dhe San.