Për shënimin e golave në City, Haaland: Të them sinqerisht, askush s’mund ta priste këtë fillim

Për shënimin e golave në City, Haaland: Të them sinqerisht, askush s’mund ta priste këtë fillim

Sport September 30, 2022 - 11:52
Lajmet e fundit nga Sporti

Erling Haaland ka bërë shaka se ndoshta nuk duhet të zbulojë publikisht se ai e dinte gjithmonë se do të shënonte shumë gola për Manchester Cityn.

“Askush nuk mund ta priste këtë fillim, mund ta themi me sinqeritet”, tha ai për “Viaplay”, përcjell Zeri.info.

“Por në të njëjtën kohë, ju po vini në Manchester City si një sulmues që i pëlqen të shënojë dhe ka shënuar shumë. Dhe Manchester City shënoi 100 gola vitin e kaluar. Sigurisht që unë do të shënoj gola. Duhet të me të vërtetë është e dhënë. Nuk mund ta them vërtet këtë para një kamere sepse do të krijojë tituj të gabuar dhe të gjitha këto. Në një farë mënyre, nuk jam i befasuar që po shënoj gola. Por fakti që kam shënuar 14 për Cityn në fillim të sezonit, dhe nuk jemi ende në tetor, nuk e prisja këtë”.

Haalandi u transferua te Man City duke u larguar nga Borussia Dortmundi në verën që lamë pas.

Ai theu rekordin për më shumë gola të shënuar në Premier Ligë pas shtatë paraqitjeve kur gjeti rrjetën për herë të 11-të në barazimin 1-1 me Aston Villan, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm prej 10 të vendosur nga ish-sulmuesi i Coventry City, Micky Quinn.

Norvegjezi do të kërkojë të vazhdojë me formën e tij mbresëlënëse kur City të presë rivalët e Unitedit në një derbi të Manchesterit të dielën me fillim nga ora 15:00. /Zeri.info