“Ngrihu tani dhe fol”, Neville kërkon nga Ronaldo të qartësojë të ardhmen te Man Utd

“Ngrihu tani dhe fol”, Neville kërkon nga Ronaldo të qartësojë të ardhmen te Man Utd

Sport August 17, 2022 - 11:15
Lajmet e fundit nga sporti

Gary Neville i ka bërë thirrje ish-bashkëlojtarit të tij në Manchester United, Cristiano Ronaldos, që të “ngrihet tani dhe të flasë” ndërsa spekulimet vazhdojnë për të ardhmen e tij në Old Trafford.

Më herët gjatë verës, Ronaldo informoi klubin se donte të largohej, por ai nuk ua ka shpjeguar qëndrimin e tij mbështetësve në javët në vijim.

Pas humbjes poshtëruese 4-0 të Unitedit nga Brentfordi të shtunën, sulmuesi legjendar u duk se rrezikoi më tej marrëdhëniet e tij me besimtarët e United, duke refuzuar të duartrokiste tifozët udhëtues në kohën e plotë.

Pavarësisht dëshirës së tij të dukshme për t'u larguar, Ronaldo ka sulmuar mediat për "gënjeshtra të treguara" për të këtë verë dhe u zotua të vendosë për të ardhmen e tij "brenda disa javësh".

Megjithatë, Neville nuk sheh asnjë arsye që Ronaldo të presë deri atëherë dhe i ka kërkuar 37-vjeçarit të tregojë pak lidership në një mesazh për ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

"Pse lojtari më i madh i të gjitha kohërave (për mendimin tim) duhet të presë dy javë për t'u thënë tifozëve të Manchester Unitedit të vërtetën? Ngrihuni tani dhe flisni", shkroi ai në “Twitter”.

"Klubi është në krizë dhe ka nevojë për liderë për të udhëhequr. Ai është i vetmi që mund ta kapë këtë situatë për qafe!". /Zeri.info