Depay po kalon si lojtar i lirë te Juventusi

Depay po kalon si lojtar i lirë te Juventusi

Sport August 16, 2022 - 20:24
Lajmet e Fundit nga Sporti

Avokati i Memphis Depayt, Sebastien Ledure, pritet të takohet me Barcelonën për të ndërprerë kontratën e holandezit përpara një lëvizjeje të lirë në Juventus.

Gjigantët e Serisë A kanë arritur tashmë një marrëveshje parimore me ish-sulmuesin e Manchester United, të cilit i ka mbetur edhe një vit kontratë me katalanasit.

Sipas Sport, përfaqësuesi i tij Ledure, i njëjti njeri që bëri të mundur rikthimin e Romelu Lukakut në Inter, do të takohet me drejtorët e Barcelonës, me shpresën për të finalizuar ndërprerjen e kontratës së sulmuesit.

Depay e ka bërë të qartë se ai do të largohet nga Barcelona vetëm si i lirë, por sipas Gazzetta dello Sport, sulmuesi ka kërkuar një pagesë për t’u larguar nga klubi.

Gjigantët e La Ligës janë në krizë financiare dhe duhet të lirojnë pagat për të regjistruar nënshkrimet e tyre të reja, kështu që ata ka të ngjarë të bien dakord për anulimin e kontratës së holandezit.

Dy palët janë ende në bisedime, por sipas raportimit, Depay dhe Barcelona duhet të arrijnë një marrëveshje të mërkurën (nesër).

Ish-ylli i Lyonit dhe Manchester United pritet të nënshkruajë një marrëveshje dyvjeçare me vlerë 5 milionë euro në Torino, ku do të zëvendësojë Alvaro Moratan që ishte në huazim nga Atletico Madridi.Telegrafi/