Ish-trajneri i Feronikelit, Klodian Duro merr drejtimin e skuadrës shqiptare

Ish-trajneri i Feronikelit, Klodian Duro merr drejtimin e skuadrës shqiptare

Sport June 26, 2022 - 18:57
Lajmet e Fundit nga Sporti

Ish-trajneri i Feronikelit, Klodian Duro është zyrtarizuar si trajneri i ri i skuadrës së Lushnjes.

Ish-tekniku i Kukësit, Luftëtarit dhe Feronikelit ka arritur akordin me klubin e Kategorisë së Parë për një kontratë 1-vjeçare.

Duro rikthehet kështu në drejtimin e një skuadre, ku në stolin e myzeqarëve do të pasojë teknikun Agim Canaj i cili u largua në përfundim të sezonit të shkuar.

Zyrtarizimi i teknikut është lajmëruar nga skuadra e Lushnjes nëpërmjet një statusi në “Facebook” ku i uron suksese Duros në këtë aventurë të re, me vetë teknikun që ka bërë një reagim lidhur me sfidën e re.