Kjo është renditja tabelare në Premier Ligë, pas përfundimit të sezonit

Kjo është renditja tabelare në Premier Ligë, pas përfundimit të sezonit

Sport May 22, 2022 - 19:17
Lajmet e Fundit nga Sporti

Tashmë ka përfunduar edhe sezoni 2021/22 në Premier Ligë.

Manchester City është shpallur kampion për të dytën here radhazi.

Skuadra e Pep Guardiolas triumfuan me rezultat 3-2 ndaj Aston Villas, duke u shpallur kështu kampion.

“Qytetarët” u renditën në vendin e parë me 93 pikë, një më shumë se Liverpool.

Chelsea dhe Tottenham do të jenë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm, kurse Arsenali dhe Manchester United do të garojnë në Evropa Ligë.

West Ham do të garojë në Ligën e Koonferencës, kurse Norwich City, Watford dhe Burnley janë tri ekipet që kanë rënë nga kategoria. /Zeri.info

Image