Sonte finalja e Ligës së Evropës, Frankurt – Rangers

Sonte finalja e Ligës së Evropës, Frankurt – Rangers

Sport May 18, 2022 - 08:32
Lajmet e Fundit nga Sporti

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohet finalja e madhe e Evropa Ligës, do përballen mes vete do të janë Eintracht Frankfurt dhe Rangers, shkruan Zeri.info.

Finalja e cila do të luhet në Spanjë do të zhvillohet në stadiumin “R. Sanches Pizjuan” ku do të fillojë nga ora 21:00.

Frankfurt kishte një rrugëtim të vështirë deri në finale, pasi në mesin e skuadrave që eliminoi, ajo arriti ta eliminojë edhe Barcelonën, njëjtë ishte edhe për Rangers, ku në gjysmëfinale, la prapa një tjetër skuadër gjermane si RB Leipzig. /Zeri.info