Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore me klube të njohura

Gjilani konfirmon katër ndeshje miqësore me klube të njohura

Sport January 20, 2022 - 11:47

Gjilani po vazhdon fazën përgatitore në Turqi, ku ka aranzhuar deri më tani katër ndeshje miqësore.

Kampioni vjeshtor do të luajë ndeshjen e parë më 21 janar ndaj Yverdon-Sport FC.

Pas dy ditësh më 23 janar, kundërshtar I radhës për Gjilanin do të jetë FC Chayka Peschanokopskoye.

Dy ndeshjet e fundit janë kundër dy emrave të njohur si FC Shakhter Karagandy nga Kazakistan me 2 janar dhe Gaziantep më 29 janar.

Gjilani po mbush bateritë që të vazhdojë luftën në Superligë në shkurt.