Mal Sahiti përfaqëson suksesshëm Kosovën në taekwondo

Mal Sahiti përfaqëson suksesshëm Kosovën në taekwondo

Sport December 01, 2021 - 22:22
Lajmet e fundit nga sporti

Taekwondisti Mal Sahiti ka përfaqësuar suksesshëm Kosovën në garën Generation 24 dhe Kampionatin Ballkanik për të Rinj dhe Seniorë, që u mbajt në Bukuresht të Rumanisë.

Sahiti në Generation 24 E2 zuri vendin e parë, në kategorinë +65 kilogramë, grupmosha kadet, ndërsa në Ballkanik vendin e dytë, kategoria -65 kg, grupmosha kadet.

Pjesëmarrës në garë ishin 13 shtete të Ballkanit. /Zeri.info