Formacionet zyrtare: Bayern Munich - Arminia Bielefeld

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - Arminia Bielefeld

Sport November 27, 2021 - 17:51

Bayern Munich do të përballet me Arminia Bielefeldin, në kuadër të xhiros së 13-të në Bundesliga, shkruan Zeri.info.

Ndeshja fillon nga ora 18:30, në stadiumin “Allian Arena”.

Skuadra Julen Nagelsmann në këtë dul vjen pas një humbje befasuese nga Augsburgu dhe synon vetëm fitoren për t’u rikthyer në pozitën e parë.

Në anën tjetër, mysafirët janë në formë të mirë në ndeshjet e fundit dhe synojnë të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave tashmë kanë publikuar edhe formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies; Tolisso, Goretzka; Sane, Muller, Coman; Lewandowski.

Arminia: pas pak /Zeri.info