Januzaj shënon në barazimin e Sociedadit me PSV-në

Januzaj shënon në barazimin e Sociedadit me PSV-në

Sport September 16, 2021 - 23:02
Lajmet e fundit nga sporti

Goli i Adnan Januzajt nuk e ka ndihmuar Real Sociedadin që të shënoi fitore ndaj PSV Eindhovenit, shkruan Zeri.info.

PSV Eindhoven dhe Real Sociedad sonte zhvilluan ndeshjen e raundit të parë në Grupin B në Ligën e Evropës.

Ndeshja e zhvilluar në “Philips Stadion” përfundoi baras, 2-2.

Mario Gotze dhe Cody Gakpo shënuan për vendasit, kurse Adnan Januzaj e Alexander Isak për mysafirët nga Spanja.

Real Sociedadi dhe PSV ndajnë pozitat dy dhe tre me nga një pikë. /Zeri.info