Tottenhami heq dorë nga Gattuso

Tottenhami heq dorë nga Gattuso

Sport June 18, 2021 - 09:06
Lajmet e fundit nga sporti

Tottenham Hotspur raportohet se ka hequr dorë nga Gennaro Gattuso, shkruan Zeri.info.

“The Athletic” raporton se kjo lëvizje ka dështuar dhe Gattuso nuk do e marrë drejtimin e Spursave.

Presidenti i klubit londinez, Daniel Levy, thuhet se ka vendosur të vazhdoj kërkimet për një trajner të ri, pas bisedimeve fillestare me italianin.

Ndryshe, Gennaro Gattuso është momentalisht i pa punë, pasi vendosi të ndajë rrugët me Fiorentinan, vetëm pak ditë pasi u emërua trajner i tyre. /Zeri.info